Select Page
Samo po dnevu počitka so atletinje dočakale letošnje zadnje šolsko športno tekmovanje. V sončnem Mariboru, se je v sredo, 17. 5. 2017, odvijalo finale posamičnega atletskega tekmovanja. Istočasno je potekala otvoritev prenovljenega stadiona s slovesnostjo in govorniki, med katerimi je bil tudi predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.
Na tekmovanje so se uvrstile štiri naše dijakinje: Gala Trajkovič (400 m), Valentina Vavdi (krogla), Maša Dvoršak (daljina) in Anja Ferlež (štafeta 4 X 100 m).
Najboljši rezultat je dosegla Gala Trajkovič, ki je za las (8 stotink) zgrešila stopničke in z osebnim rekordom 57,95 s zasedla četrto mesto.

Prav tako je za 29 cm zgrešila stopničke Valentina Vavdi v suvanju krogle, ki je bila z 12,28 m četrta.

Štafeta je kljub prvi ponesrečeni predaji zasedla peto mesto.