Select Page

Slovenska Bistrica zavladala v Ljubljani

16. maj 2013. Dan, ko so bili naši šolski atleti postavljeni pred težko nalogo. Na mariborskih Poljanah je namreč potekalo srednješolsko področno tekmovanje v atletiki. Najbolj uspešne so bile naše atletinje, ki so se uvrstile na državno tekmovanje v Ljubljani, ki je potekalo 22. maja.

Naprej sta se uvrstila tudi dva naša dijaka, vendar se je Jaka Dabanović, kljub odličnemu skoku v daljino, poškodoval. Miha Kvas se finala ni udeležil, na področnem tekmovanju pa je imel najboljši čas v teku na 2000 m. Roku Klincu sta do uvrstitve naprej zmanjkali 2 sekundi, in sicer v teku na 1000 metrov. Ženska štafetna ekipa je bila žal diskvalificirana, čisto po krivici. S tem časom bi bile prve v državi. Kljub dokazom, da je bila prva predaja pravilna, nam niso odobrili nastopa v finalu. Naše »daljinašice« Staša Trajkovič, Danaja Dover in Urša Kraševac so se uvrstile na 5., 6. in 7. mesto. Nejka Čerič, ki je tekla na 100 m, je bila četrta. Lara Gril pa je s 171 cm dokazala, da je najboljša skakalka v višino.